+370 5 232 93 63, +370 620 81 009 info@keraplast.lt

Dūmų šalinimo liukai 

Parduodame ir montuojame, tikriname ir atliekame dūmų šalinimo liukų priežiūrą visoje Lietuvoje.

Keraplast dūmų šalinimo liukai yra gerai žinomi visame pasaulyje tiek statybininkų, tiek projektuotojų, tiek priešgaisrinės saugos specialistų rate. Suomiška kokybė ir pritaikymas prie vietos klimato sąlygų suteikia geriausias gaminio savybes.

Keraplast liukai yra išbandyti ir atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus. Kiekvienas liukas sertifikuotas ir dėl to neiškyla sunkumų, perduodant objektą eksploatavimui.

Dūmų šalinimo liukų pristatymo laikas, priklausomai nuo liuko tipo, gali svyruoti nuo trijų dienų iki keturių savaičių.

Naujausias dūmų šalinimo liukų katalogas: Keraplast-dūmų-šalinimo-liukai_LT-2017

 

Dūmų šalinimo paskirtis

Kilus gaisrui, dūmų ir šilumos valdymo sistemos (toliau vadinama – DŠVS) turi užtikrinti  gaisro metu susidarančių dūmų bei šilumos šalinimą, kuris lemia saugų žmonių evakavimą(si) iš pastato, palengvina ugniagesių  atliekamus gelbėjimo ir gesinimo darbus,  sumažina šilumos poveikį konstrukcijoms ir gaisro žalą.

Dūmų šalinimo liukai gali būti tiek skaidrūs, tiek nepermatomi – priklausomai nuo konkretaus objekto reikalavimų ar klientų norų. Skaidrūs dūmų šalinimo liukai puikiai aprūpina patalpas dienos šviesa, tokiu būdu tiek užtikrinant gerą darbuotojų savijautą, tiek leidžiant sutaupyti apšvietimui šviesiuoju paros metu.

Įvairiose šalyse galioja skirtingos instrukcijos ir taisyklės dėl dūmų šalinimo. Keraplast patikrino savo produktus šiuose institutuose:

VTT, Gaisro gesinimo įrenginių laboratorija, Helsinkis

TTKK, Vėdinimo įrangos laboratorija, Tamperė

VNIIPO, Visos Rusijos Priešgaisrinės saugos institutas, Sankt Peterburgo filialas

PAVUS, Čekijos Respublikos Priešgaisrinės saugos tyrimo institutas

Praktikoje, projektuojant dūmų šalinimo sistemą, būtina konsultuotis su priešgaisrinės saugos priežiūros tarnybomis.

 

 

 

 

 

 

Dūmų šalinimo įranga

Pastatų dūmų šalinimo sistema susideda iš:

  1. dūmų šalinimo liukų
  2. valdymo pulto ir paleidimo mygtukų
  3. dokumentų (Eksploatacinių savybių deklaracija, įrangos darbo schema, montavimo ir priežiūros vadovas)

Dūmų šalinimo įrangos reglamentai

Europos standartas EN12101 (Dūmų ir šilumos valdymo sistemos) – tai dokumentas, kuris nustato vystymosi kryptį šioje srityje. Nuorodas į šį dokumentą taip pat galima rasti ir draudimo įmonių instrukcijose.

Šio standarto 2 – oje dalyje (Dūmų ir šilumos natūralios ištraukiamosios ventiliacijos įtaisų techniniai reikalavimai) numatyti reikalavimai įrangai. Tarp svarbiausiu rodiklių parenkant dūmų šalinimo liukus yra :

  1. Atsparumo karščiui klasė. Kera Group gali pasiūlyti B300 ir B600 atsparumo klasės įtaisus.
  2. Srauto koeficientas Cv parodantys kiek sumažėja pralaidumas dėl įtaiso konstrukcijos. Kuo šis rodiklis didesnis tuo efektyviau dirba dūmų šalinimo liukas.
  3. Aerodinaminis laisvasis plotas Aa. Tai yra srauto koeficiento Cv ir įtaiso geometrinio ploto Av sandauga – parodo įtaiso aerodinaminį laisvąjį plotą Aa. Aerodinaminis laisvasis plotas Aa tai yra dydis kurį Gaisrinės saugos inžinieriai turi pateikti dūmų šalinimo įrenginių parinkimui, šis dydis apskaičiuojamas pagal metodikas pateiktas EN12101 (Dūmų ir šilumos valdymo sistemos) 5-oje dalyje (Dūmų ir šilumos ištraukiamosios ventiliacijos sistemų projektavimas ir skaičiavimai) arba Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos patvirtintose Dūmų ir šilumos valdymo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklėse.
  4. Sniego apkrova SL.
  5. Vėjo apkrova WL.
  6. Aplinkos temperatūra T.
  7. Patikimumo klasė Re.

Užduokite klausimą arba užsisakykite dūmų šalinimo liuką, susipažinkite su visais šiuolaikiniais Keraplast produktais ir paslaugomis : Kontaktai

MŪSŲ DARBAI

Trikampiai šviesos takai naudojami ten, kur šiltinimo sumetimais būtina naudoti storesnes plokštes 25 ir 32 mm, ar ten, kur architektūriniais sumetimais geriau tinka būtent tokios formos šviesai laidūs stogo elementai.

Tel.: +370 5 232 93 63

Adresas: Jurgio Dobkevičiaus 10, Lt02189 Vilnius, Lietuva

(įvažiavimas į teritoriją iš Metalo g. 2B pusės)
Nuoroda į Google Maps

info@keraplast.lt, uzklausos@keraplast.lt

Darbo laikas:
Biuras:
I-V - 7:00-16:00
V - 7:00 - 15:00

Sandėlis:
I-IV - 7:00-15:30
V - 7:00-14:30

Pietų pertrauka: 11:00 - 11:45

Susisiekime Šiandien!